5 kez Oscar adayı olup ödülü hiç kazanamayan ve bu yıl ‘The Revenant’ filmiyle tekrar aday olan Leonardo DiCaprio da en iyi erkek oyuncu Oscar’ını aldı.

Sinema dünyasının en prestijli ödülleri olarak kabul edilen 88. Oscar Ödülleri, bu gece Hollywood’daki Dolby Tiyatrosu’nda sahiplerini buldu.

En iyi film ödülünü Spotlight filmi kazandı. Tom Hardy ve Charlize Theron’un başrollerini paylaştığı ‘Mad Max: Fury Road’, en iyi kostüm tasarımı, en iyi yapım tasarımı, en iyi makyaj, en iyi kurgu, en iyi ses kurgusu ve en iyi ses miksajı dalında olmak üzere 6 dalda oscar ödülü aldı. 

Sinema dünyasının en önemli ödülleri olarak kabul edilen Oscar Ödülleri ya da diğer adıyla Akademi Ödülleri’nin sahipleri karmaşık olmayan bir yöntemle belirlendi. Akademiye üye olan her kişi, kendi dalı ve film için oy kullanarak en iyileri seçti.

DI CAPRIO BU KEZ ŞAŞIRTMADI

Favori gösterilen The Revenant filmiyle, Leonardo DiCaprio en iyi erkek oyuncu ödülünü kazanırken, Alejandro Gonzalez Inarritu da (Diriliş) en iyi yönetmen ödülüne layık görüldü. Filmin senaryosunu, yönetmen ve senarist Mark L. Smith, Michael Punke’nin 2002’de yayınlanan aynı adlı romanından uyarlayarak yazdı.  En iyi kadın oyuncu ödülünün sahibi de Room filmiyle Brie Larson’un oldu.

86341411_In-this-image-released-by-NBC-Leonardo-DiCaprio-accepts-the-award-for-best-actor-in-a-m-xlarge